
Rólunk
Kedves Látogató!
A Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásában működő több fővárosi és Pest-megyei szociális intézet összevonásával létrejött új, komplex diakóniai intézmény félezer embernek nyújt segítséget, otthont.
Az intézmény Sztehlo Gábor legendás evangélikus lelkész, a modern diakónia megalapítójának nevét viseli.
A Sarepta Budai Evangélikus Szeretetotthont, a dunakeszi Életfa Rehabilitációs Intézetet, a piliscsabai Fébé Evangélikus Szeretetszolgálatot és Siló Gondozóházat, a kistarcsai Johannita Szeretetotthont, valamint az egyház Családi Bölcsőde Hálózatát magában foglaló Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat így a szociális szolgáltatások több ágában nyújt segítséget a legkisebbektől kezdve a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásán, a fogyatékkal élők ellátásán és rehabilitációján át az idősgondozásig.
A székhelyintézmény - Sarepta Budai Evangélikus Szeretetotthon néven - 1951-ben kezdte meg munkáját, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész vezetésével. Az intézményben a kezdetektől fogyatékos gyermekek és idősek ellátását végzik, ma már több telephelyen.
A kistarcsai telephelyen működő idősek otthonát az Evangélikus Papnék Országos Szövetsége (EPOSZ) alapította 1931-ben, özvegy papnék számára.
A
piliscsabai telephelyen volt az első diakonissza anyaházak egyike, már az
1920-as években.
A dunakeszi telephelyet a Magyar Állam hozta létre értelmi
sérült fiatalok részére.
Az új, integrált intézmény többféle kor szociálpolitikai, diakóniai tradícióját őrzi és ötvözi, úgy, hogy a mai kor szakmai kihívásainak is megfeleljen. A Szeretetszolgálat a mindenkor hatályos, a szociális igazgatásról és ellátásról szóló 1993. évi III. törvény szerinti alapszolgáltatásokat, szakosított ellátásokban és egyéb, nem az Szt. hatálya alá tartozó ellátási formában biztosít szolgáltatásokat.
Az intézmény feladata ellátottai számára a szociális biztonság megteremtése és megőrzése, valamint lelki gondozásuk evangélikus szellemben történő biztosítása.